Jak wyznaczać cele? Przestań!

Przestań wyznaczać cele!

Od czasu do czasu przebudzałam się z letargu, w jaki wprowadzało mnie codzienne życie, codzienne obowiązki. Do tej pory znajduje notatki z wypisanymi celami oraz datami ich realizacji. Tak mi mówiono: masz wyznaczać cele!
Nie ma nic złego w ustalaniu celów, spisywaniu ich i tworzeniu planów ich realizacji. Jednak to wszystko nie ma większego sensu bez właściwego działania, zgodnego z tym, co sobie zapisujesz.

jak wyznaczac cele

Przypomina to oglądanie filmików motywacyjnych, które pokazują Ci, jak wyznaczać cele. Dają one wrażenie, że posuwasz się do przodu. Częściowo masz rację – w Twoim mózgu gromadzą się informacje. Tylko czy w Twoim otoczeniu także zachodzą zmiany? Czy Twoja codzienność staje się bardziej celowa?

Jak wyznaczać cele działanie

Kluczem do realizacji ustalonych celów jest DZIAŁANIE. Żeby było ono efektywne, ciągłe i posuwało Cię do przodu, musisz koniecznie utrzymać świadomość tego, czego naprawdę chcesz. SKUPIENIE każdego dnia na ustalonym celu pozwoli Ci utrzymać działanie w toku. Żeby to skupienie utrzymać, potrzebne są 3 mocne czynniki:

WIARA w możliwość osiągnięcia celu

Zapytaj siebie: „Czy naprawdę wierzę, że mogę to osiągnąć?”

Jeśli pojawią się wątpliwości, to dobrze. Możesz sobie teraz wyobrazić, czego potrzebujesz, żeby realizacja wyznaczonych celów była dla Ciebie możliwa. Może się okazać, że niezbędne będą dodatkowe warunki. Za to, jeśli je wypełnisz – możesz poczuć zdecydowaną WIARĘ w to, że realizacja Twoich celów jest możliwa. Zyskasz dzięki temu PEWNOŚĆ SIEBIE.

Wątpliwości po wyznaczeniu celów

PRAGNIENIE, że chcesz tego dokonać

Jeśli teraz tego nie masz i jakoś żyjesz, to może nie jest Ci to potrzebne? Czy bardzo cierpisz z tego powodu, że Twoje cele nie są jeszcze zrealizowane? Czy myślisz sobie, że jak będzie, to będzie, a jak się nie uda, to trudno?

Jeśli tak myślisz, to mogę przypuszczać, że tak naprawdę tego nie chcesz. Może Ci się wydaje, że tego chcesz, ale nie chcesz na tyle, żeby się tym zajmować tu i teraz.

Jak wyznaczać cele pragnienie

Żeby DZIAŁAĆ, musisz wiedzieć, że pragniesz spełnienia swoich ustalonych celów. Nie ma to być zwykłe chcenie, chwilowa zachcianka. Musi to być pragnienie, które Cię wypełnia na tyle, że budząc się rano, czujesz, że CHCESZ realizacji tego, co masz zaplanowane.

OCZEKIWANIE – duże oczekiwania

Oczekuj wielkiej wygranej w tym wyścigu. W końcu po to walczysz, żeby zwyciężyć. Oczekuj zatem, że wygrasz główną nagrodę. Wyhoduj w sobie przekonanie, że realizacja Twoich celów po prostu Ci się NALEŻY. Kiedy będzie Ci się należało otrzymać Twoje marzenie? Kiedy na nie ZAPRACUJESZ. I teraz już wiesz, że MUSISZ nad tym pracować i będzie Ci się należało. Ta PRACA i to DZIAŁANIE daje Ci poczucie, że możesz OCZEKIWAĆ.

Najlepsze książki biznesowe znajdziesz na OSMPOWER.pl

Ustal swoje cele OSTATNI raz

  1. Nie ma się co rozwijać na ten temat. CEL ma być konkretny i precyzyjnie sformułowany. Wtedy WIDZISZ, dokąd IDZIESZ.
  2. Realizacja ustalonego celu zależy TYLKO od Ciebie.
  3. Myśl pozytywnie. Jakie zamówienie – taka dostawa.
  4. Zapisz CEL + datę
  5. Napisz DLACZEGO. Powód jest ważniejszy od wyniku!

Zapisz teraz ostatni raz swoje cele. Jeśli masz ochotę na wsparcie z mojej strony, możemy porozmawiać o Twoim działaniu. Napisz do mnie jaki masz cel i jaka jest data jego realizacji. Chętnie przeczytam Twoją wiadomość pod adresem: annakarabinkuss@odnalezionawczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu