Jak odnalazłam się w czasie

Na początku wydawało się, że jest ok

Na początku to było nawet przyjemne – moje zarządzanie czasem dotyczyło niewielu obowiązków. Miło było pracować tylko dla przyjemności – bez bardziej skomplikowanych zadań, tylko proste rzeczy, praktycznie jak dla małpy. Taka prosta praca w UK, którą każdy może wykonywać, ale…

Jak odnalazłam się w czasie

Po jakimś czasie czuje się jednak przytłoczenie tym odmóżdżeniem i sama byłam zaskoczona, jak szybko można się cofać w rozwoju. Jak już się opamiętałam – zaczęłam słuchać kursów na Youtube, mów motywacyjnych itp. W internecie jest przecież mnóstwo materiałów przydatnych do samodzielnej nauki zarządzania czasem. Można z nich korzystać nawet za darmo wykorzystując tzw. chwile w „międzyczasie”.

Podjęłam kroki, żeby zyskać choć trochę kontroli

Później kupiłam „Rok zmian” – to było raczej uporządkowanie oczywistej wiedzy, ale nie motywowało to mnie za bardzo do jakichkolwiek zmian. Dodatkowo po jakimś czasie mój operator zablokował dostęp do nagrań z kursu, bo były na stronie „jakuwodzic.pl” i SKY uznał to za stronę erotyczną, hehe – Just England!

Jak Odnalazłam się w czasie
Mama może mieć czas na wszystko

Następnie kupiłam „Switch” – pomyślałam, że to musi zadziałać. Tym badziej ucieszyło mnie to, że Damian Redmer powiedział, że też spędzał kiedyś czas bezproduktywnie. Przyznał się, że dawniej niedobrze zarządzał swoim czasem. Do późnych godzin nocnych grał w gry i… wyszedł z tego! Chciałam przerobić „Switch’a” solidnie, więc w kółko słuchałam tych filmików, żeby wszystko ogarnąć dokładnie i po kolei. U mnie trochę działało, trochę nie. Ostatecznie w związku z brakiem czasu przy małym dziecku ciągle nie mogłam skończyć, aż przestałam słuchać.

Jak odnalazłam się w czasie
Prokrastynacja

Kolejną nadzieję dał mi Łukasz Kafel – całkiem sensownie mówił. Zamówiłam kurs „Master Class Business Model”. Przerobiłam kilka części – jednak według mnie jest tam dużo teorii i brak mi szczegółów, żeby wprowadzić w życie moją firmę. Co do celów na portalu „succeslife” – można zrobić sobie ten ciekawy darmowy program. Skłania on do przemyślenia swojego życia i swoich zamierzeń – niestety utknęłam chyba po czwartej lekcji.

Najlepsze książki biznesowe znajdziesz na OSMPOWER.pl

Czyżby nic nie działało?

Z jednej strony myślałam, że co bym nie robiła, to i tak lenistwo plus brak czasu w końcu zwycięża. Z drugiej jednak miałam gdzieś z tyłu głowy malutką nadziejkę. Nadzieję, że wreszcie znajdę coś, co mnie wykopie na orbitę produktywności. Ta nadzieja kazała mi wypróbować jeszcze trzy rzeczy:

  1. Wyzwanie90dni.
  2. Dziennik Kamili Rowińskiej
  3. Może po prostu potrzebuje COACH’A….

Jak odnalazłam się w czasie

schemat coachingu zarzadzania czasem ukierunkowany na osiąganie celów
Nie jesteś sama!

W końcu musiało drgnąć

Wybrałam Dziennik Kamili Rowińskiej i Kamili Kozioł i muszę przyznać, że to był jakiś przełom. Oczywiście był moment, że byłam 3 miesiące do tyłu z jego wypełnianiem, ale dzieki jednoczesnej współpracy z coach’em wracałam do Dziennika i wypełniałam zaległe strony.

W ciągu roku wypełniłam cały Dziennik i pomimo przerw w jego wypełnianiu widziałam mój postęp w działaniu. Ciągłe przypominanie sobie o celu zaczynało przynosić efekty. Chodzi o to, że zaczęłam powoli iść naprzód z moimi planami.
Będąc w ciągłym kontakcie z Coach’em wypracowywałam swoją własną metodę odnalezienia się w czasie. Chodziło o taki sposób, który pozwoliłby mi mieć czas na rzeczy ważne w danym momencie.

Jak odnalazłam się w czasie
Mama i czas dla dziecka

Co działa dla Ciebie?

Przechodząc przez różnego rodzaju kursy, słuchając wielu ebook’ów i czytając książki na temat zarządzania sobą w czasie dochodzę do wniosku, że nie ma idealnej metody dla każdego, dlatego jestem zwolenniczką wypracowania własnej indywidualnej recepty na sukces w tym zakresie z pomocą kogoś, kto poprowadzi Cię przez zmiany.
Znakomitym rozwiązaniem w takim przypadku będzie following – specyficzna usługa prowadząca Cię od ciągłego „braku czasu” do układania go w „odpowiedni dla Ciebie sposób”. Więcej o followingu w kolejnym poście już wkrótce.

Jak odnalazłam się w czasie

Jeśli podoba Ci się idea dobrej organizacji czasu, już teraz możesz odebrać ode mnie prezent za zapis na Newsletter tutaj.

Najlepsze książki biznesowe znajdziesz na OSMPOWER.pl

Jedna myśl na temat “Jak odnalazłam się w czasie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu