Największa zmora kobiet odchudzających się

Przeczytałam ponad 700 stron A4 drobnym druczkiem informacji na temat odchudzania. Okazało się największą zmorą kobiet odchudzających się jest podjadanie.

Po pierwsze trudno się z tym uporać, po drugie niepostrzeżenie dodaje kilogramów. Przekąska to przecież taki malutki posiłek…

Kiedy wreszcie udało mi się uporać z tą zmorą, postanowiłam podzielić się moimi sukcesami z innymi. Jednak chciałam się najpierw upewnić, czy inne kobiety faktycznie miały podobny problem.

Prześledziłam w tym celu ponad 700 stron materiałów z różnych stron internetowych i forów na temat odchudzania, a w szczególności podjadania. Dla większości kobiet podjadanie stanowi największy problem.

Jednocześnie znalazłam wiele sposobów walki z tym uzależnieniem. Zawsze wychodzi na to, że łatwiej coś powiedzieć i doradzić niż zrobić. Nawyk podjadania bywa tak silny, że żadne argumenty nie przekonują kobiety do tego, żeby właśnie teraz odmówiła sobie przekąski.

To właśnie całe mnóstwo takich małych decyzji o przekąsce powoduje w rezultacie przyrost dodatkowych kilogramów. Gdyby jedna przekąska powodowała nagły ściśnięcie w spodniach, to pewnie łatwiej byłoby sobie jej odmówić.

Tymczasem podjadanie jest jak małe robaczki, które potrafią zjeść całe potężne drzewo, którego nie była w stanie powalić żadna silna burza ani nawet piorun.

Dlatego pożegnanie z podjadaniem wymaga wielu drobnych codziennych decyzji, które prowadzą nie tylko do uwolnienia od podjadania, ale także do czerpania radości z panowania nad swoim apetytem.

Wkrótce udostępnię dla Ciebie Quiz: Sprawdź, czy uda Ci się schudnąć 10kg w 3 miesiące!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu