Podsumowanie roku 2021 Zrób to w grudniu!

Podsumowanie Roku 2021

Podsumowanie roku 2021 daje możliwość spojrzenia na Twoje zadania z perspektywy. Spojrzenie z tzw. lotu ptaka. Sprawdzasz, jakie cele sobie zaplanowałeś na ten rok i analizujesz ich realizację. Nie chodzi o zadanie prostego pytania, czy zrealizowałeś swoje cele, czy nie. Dookoła takiego podsumowania jest mnóstwo innych pytań. Możesz je sobie zadać teraz.

 • Co sprawiało Ci największą radość w tym roku?
 • Jakie masz powody do dumy?
 • Co powodowało, że czułeś się gorzej?
 • Co sprawiało Ci kłopoty?
 • Czego nauczyłeś się w tym roku przy okazji realizacji swoich celów?
 • Jakie były najważniejsze dla Ciebie wydarzenia w tym roku?
 • Jak one wpłynęły na Ciebie?
 • Co było Twoim największym sukcesem w tym roku?
 • Jakiego celu nie zrealizowałeś i dlaczego?
 • Czy z dzisiejszej perspektywy myślisz, że ten cel był zasadny? Czy nie był on tak naprawdę dla Ciebie ważny?
 • Czego nauczyłeś się na drodze do realizacji swoich celów?
 • Jakich wartościowych ludzi poznałeś dzięki temu, że realizowałeś swoje cele w 2021 roku?
Podsumowanie Roku 2021

Podsumowanie Roku -Analiza

W tym roku mogę powiedzieć, że zrobiłam naprawdę dużo. Pod koniec 2020 roku wręcz męczyłam się z dokończeniem książki i kiedy ją wreszcie skończyłam, postanowiłam następnym razem robić to inaczej. Dzięki temu kolejne książki zajmowały mi od 1 do 3 miesięcy. Jestem dumna z tego, że zdołałam skupić się na tyle na moich zadaniach, żeby przyspieszyć realizację ważnych tematów.

W przyszłym roku zamierzam podejmować się pisania tematów bliskich mojemu sercu. Dzięki temu będę mogła jeszcze bardziej swobodnie czuć się w trakcie tego pisania. Będę też robiła sobie twarde przerwy pomiędzy poszczególnymi projektami. Będę mogła wtedy nie tylko mieć wolne poniedziałki i piątki, ale też cały tydzień wolnego w każdym miesiącu. Napisz w komentarzu, czy również planujesz zwiększyć ilość swojego czasu wolnego w roku 2022.

Zdarzyło mi się w tym roku raz przeziębić i trwało to bardzo krótko. We wrześniu dopadła mnie chyba jakaś grypa. Pierwsze dwa dnia spałam i było mi zimno, mimo niskiej temperatury ciała. Później cały tydzień próbowałam leżeć w łóżku. W drugim tygodniu było coraz lepiej, a w trzecim naprawdę dochodziłam do siebie. Choroba przyzwyczaiła mnie do lenistwa i ciężko było mi wrócić do dalszego pisania o kłótniach między rodzeństwem. Temat był dosyć obszerny i musiałam wrócić do skupienia się na nim. W końcu udało się skończyć książkę i cieszy się dużym powodzeniem.

Podsumowanie Roku – Czas wolny

Moje wnioski z tego wydarzenia dotyczą okresów lenistwa. Warto sobie zorganizować czas wolny w taki sposób, żeby powrót do pracy nie oznaczał ciężkiego wstania z łóżka. Będę pracowała nad tym, żeby mieć cały wolny tydzień i żeby po tym tygodniu naprawdę swobodnie zabrać się do pracy. Może wprowadzę element grywalizacji. Co myślisz o przyłączeniu się do mnie jako do mobilizującej się konkurencji? Napisz w komentarzu, czy masz ochotę przystąpić do grupy Mastermind, żebyśmy razem mogli robić więcej i bardziej umiejętnie odpoczywać.

Podsumowanie Roku – Nadmiar Pomysłów

Największy kłopot sprawiał mi nadmiar pomysłów. Jest tak dużo ważnych tematów do przerobienia, że trudno zdecydować, od czego zacząć. W wyborze tematów do kolejnych książek pomagali mi znajomi. Na podstawie własnego doświadczenia, własnych zainteresowań i własnych potrzeb komunikowali mi, o czym chcieliby przeczytać. To bardzo mi pomogło w wyborze pomysłów na książki. Jestem wdzięczna za wszystkie Wasze podpowiedzi. Dziękuję.

W trakcie pisania książki nieraz zdarzało się, że dowiadując się więcej w danym temacie, chciałam napisać więcej. Zaczynałam tak fascynować się tematem, że znowu przychodziło do mnie zbyt dużo pomysłów. Ostatnio pisząc o rozwodzie i problemach związanych z rozwodem miałam pomysł na nowy rozdział. Chciałam dopisać rozdział o tym, jak poradzić sobie z myślami po rozstaniu. Rozdział zrobił się tak obszerny, że postanowiłam zrobić z niego osobną książkę. W taki sposób poradziłam sobie znowu za nadmiarem pomysłów.

To wszystko wpłynęło na mnie w ten sposób, że myślę o sobie jako o człowieku jeszcze bardziej produktywnym. Widzę siebie jako kreatora treści. Analizuje je, porządkuje i podaje jako gotowe przewodniki, które czytelnik może zastosować w swoim życiu.

Mój Największy Sukces i Największa Porażka

Największym moim sukcesem w roku 2021 było… właśnie nie mam takiego jednego projektu. Ogólnie jestem zadowolona z utrzymywania ciągłości mojej pracy. Za to największą porażką były filmy do książek do nauki angielskiego. Książki są super i filmy również są ok. Problemem jest to, że filmy są bardzo czasochłonne. Trzeba nagrać 1000 wyrazów, zmontować je z obrazami, a następnie połączyć losowo coraz większą ilość tych wyrazów w filmie. Robię je w tzw. międzyczasie. Zrobiłam już 26 filmów, więc pozostało do zrobienia jeszcze 74.

Taki projekt i zobowiązanie do zrobienia filmów do książek to super pomysł pod warunkiem, że zmierzy się najpierw dokładnie, ile czasu zajmuje zrobienie każdego filmu. Nauczyłam się dzięki temu projektowi, żeby takie rzeczy sprawdzać, zanim zaproponuję czytelnikom takie świetne rozwiązanie. Porażki uczą zatem czego nie robić następnym razem, ale też kosztują, bo muszę zadanie wykonać do końca.

Podsumowanie Roku – Świadoma Rezygnacja

Pamiętam, że w tym roku świadomie zrezygnowałam z jednego z celów. Przy okazji książki o decyzjach zakupowych w sklepie internetowym wpadłam na pomysł o podobnej książce z punktu widzenia Klienta sklepu internetowego. Znajomość tricków w sklepach internetowych jest potrzebna właścicielom takich sklepów, ale też warto, żeby Klienci mieli świadomość takich tricków.

Ostatecznie zmęczył mnie temat decyzji zakupowych i zrezygnowałam z drugiej wersji książki o nich. Pamiętam, że miałam z tej decyzji ogromną satysfakcję. Niektóre cele dojrzewają do tego, żeby ich nie realizować i to był jeden z takich właśnie celów.

Jestem ciekawa, jak u Ciebie wygląda podsumowanie roku 2021. Czy Ty również miałeś w tym roku cele, których świadomie nie zrealizowałeś? Czego nie zrobiłeś dlatego, że nie zdążyłeś, tylko dlatego, że zdecydowałeś świadomie tego nie robić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu