Motywacja – Co Motywuje Do Pracy?

Motywacja to pojęcie, do którego każdy z nas może mieć inne podejście. Są ludzie, dla których motywacja nie istnieje, tzn. nie muszą jej w sobie wzbudzać, żeby coś zrobić. Kiedyś nie rozumiałam takiego podejścia. Uważałam, że to niemożliwe. Jednak udało mi się dojść do tego poziomu. Motywacja dla mnie nie istnieje. Jestem z tego bardzo zadowolona, ż­­­e jej nie potrzebuję.

Pamiętam jednak, że Ty możesz jej potrzebować i dlatego mogę polecić Ci zeszyty przypominajki. Przypominają Ci o tym, że możesz. A to, że możesz, oznacza, że możesz podjąć decyzję o tym, że to zrobisz. Napisz w komentarzu, co chcesz osiągnąć? Do czego potrzebujesz dzisiaj motywacji?

Jeśli motywacja jest potrzebna

Jeśli jesteś na poziomie świadomości, kiedy potrzebujesz jeszcze motywacji do działania, najlepiej wytworzyć sobie warunki zmuszające Cię do działania. Istnieją na to różne sposoby, o których napiszę wkrótce na moim blogu. Zapraszam. W tym momencie, kiedy obiecuję Ci te informacje, zobowiązuję siebie, żeby napisać kolejny artykuł. To jeden z przykładów, jakimi możesz wzbudzić u siebie chęć do działania. Zobowiązanie się przed innymi ludźmi do zrobienia czegoś, co postanowiłeś osiągnąć. A teraz więcej o motywacji…

Słowo motywacja oznacza „wprawiać w ruch”. Słowo to pochodzi od łacińskich słów: moveo, movere.
Motywację można też widzieć jako połączenie słów: motyw i akcja. Zatem podejmujesz akcje pod wpływem jakiegoś motywu, powodu.

Powód tutaj jest najważniejszy. Niby masz powód, żeby zrobić coś, na czym Ci zależy, a jednak Ci się nie chce tego robić? Ponieważ powód nie jest dla Ciebie zbyt emocjonujący, nie popycha Cię do działania.

Możesz sprawić, żeby sam powód motywował Cię do zaplanowania działania. Natomiast działanie zgodnie z planem ma po prostu być Twoim nawykiem.

Długoterminowe planowanie sprawdza się przy wielkich celach. Spędzasz dużo czasu na realizacji, a cel wciąż nie jest widoczny. Jeśli wyobrazisz sobie, ze Twój wielki cel odpowiada Twojemu planowi, to części planu będą częścią celu. W ten sposób każdy dzień możesz odhaczać w swoim celu, jako procent osiągniętego celu. Jeśli widzisz postęp, to dodaje Ci to motywacji. Ważne jest, żebyś widział, jak przybliżasz się do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu