Technika Pomodoro Sprawdź To!

Jedna z bardzo popularnych technik to Technika Pomodoro. Polega ona na tym, że 25 minut pracujesz, a 5 minut robisz przerwy. Te liczby są elastyczne. Możesz sobie ustawić to trochę inaczej, według własnego uznania. Podobno najbardziej efektywnie to działa, kiedy pracujesz 25 minut i masz 5 minut przerwy. Taki cykl powtarza 4 razy, czyli łącznie pracujesz dwie godziny z takim małymi przerwami. Następnie później robisz sobie jeszcze dodatkowe 20-30 minut przerwy.

Technika Pomodoro – Zalety

Taki system pracy daje Ci koncentrację, motywację i wydajność oraz eliminuje rozpraszacze. Masz ten budzik nastawiony, taki pomidorek. Właśnie nazwa pochodzi od tego, że sobie takie pomidorka nastawiasz, czyli minutnik. Jak sobie nastawisz ten budzik/minutnik, to wiesz, że on tutaj Ci tyka i Ty masz teraz robić. Czyli jak masz jakieś powiadomienia z różnych aplikacji, żeby tam wejść, to wiadomo, że to odrzucasz, bo ty tutaj masz czas pracy, który Ci tyka. Tyka Ci, jak taka bomba, która motywuje i eliminuje rozpraszacze. To jest dobre.

Technika Pomodoro u Ciebie

Napisz w komentarzu, jak u Ciebie sprawdza się technika Pomodoro. Czy masz już jakieś doświadczenia w tej kwestii? Jestem ciekawa, w jaki sposób Ty ustawiasz sobie swój minutnik, ile czasu pracujesz, a ile czasu dajesz sobie przerwy. Z przyjemnością poczytam o Twoich doświadczeniach z pomidorkiem. Czy też może używasz innego rodzaju minutnika? Będę wdzięczna za każdy komentarz.

pomodoro skuteczne techniki zarządzania czasem

Przeczytaj także o innych skutecznych technikach zarządzania sobą w czasie. Każdy z nas jest inny i dla każdego inna technika będzie odpowiednia. Coś może u Ciebie działać lub też może nie działać. Najlepiej sprawdzić je wszystkie. A jeszcze lepiej jeśli dostosujesz je do siebie tak, żeby działały na korzyść Twojego czasu.

Technika Pomodoro
Macierz Eisenhowera
Getting Things Done (GTD)
Diagram Gantta
Zasada Pareta Zasada Pareto Zasada 20/80
Metoda ABC
6 Skutecznych Technik Zarządzania Sobą w Czasie

Artykuł został napisany na podstawie fragmentu podwójnego Live https://youtu.be/64A0UCZw9sg?t=126

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu