Czas dla innych – Nie pozwól sobie ukraść czasu

Czas dla innych ludzi jest ważną częścią życia każdego z nas, chyba że jesteś praktykującym introwertykiem. Nie bez powodu mówi się, że czas to pieniądz. Teoretycznie nie w każdym czasie zarabiasz pieniądze, więc zwykle nie zamieniasz całego swojego czasu na pieniądze. W praktyce jednak pieniądze wydawane spontanicznie mogą prowadzić do kłopotów finansowych. Natomiast marnowanie czasu na niewłaściwe spotkania może pozbawiać Cię Twojego czasu.

Spotkania z niepozytywnymi ludźmi mogą być także szkodliwe dla Twojego rozwoju. W erze rozwoju świadomości wiemy już na pewno, że rozwój jest głównym powodem, dla którego żyjemy. Rozwijamy się za pomocą różnych elementów w życiu. Jednym z tych elementów są spotkania, rozmowy i relacje z innymi ludźmi.

Czas dla innych ludzi jest jak pieniądz

Podobnie, jak planujesz swój budżet domowy lub firmowy odnośnie pieniędzy, tak też warto rozplanować swój czas. Zwykle budżet jest ograniczony do wysokości dochodów za dany okres. Można jednak go zwiększać dzięki powiększaniu zarobków. Czasu każdy z nas ma 24 godziny na dobę. Z tego czas dla innych ludzi powinien być wygospodarowany.

Napisz, proszę, w komentarzu, w jaki sposób planujesz swój czas dla innych ludzi. Czy spotkania są spontaniczne, czy planujesz je, biorąc pod uwagę różne czynniki?

Kręgi znajomych

Zwykle możemy zakwalifikować wszystkich swoich znajomych do pewnych kręgów znajomych. W największym kręgu są wszyscy ludzie, których znasz. Następnie kręgi te obejmują coraz mniejszą liczbę ludzi. Chodzi o dalszych znajomych, następnie bliższych znajomych. Bliżej Ciebie są znajomi, z którymi często się spotykasz. Najbliżej są przyjaciele i rodzina. Jest też rozróżnienie między rodziną dalszą i bliższą. Również wśród przyjaciół można czasami wprowadzić pewne rozróżnienie bliskości, jeśli jest ich wielu. Kiedy świadomie spojrzyj na Twoje kręgi znajomych, możesz zauważyć powiązanie między bliskością pewnych ludzi a czasem im poświęcanym. Czasami jednak występują pewne dysproporcje.

Czas dla innych

Czas dla innych – spontaniczne spotkania

Logiczne wydaje się, że najwięcej czasu powinniśmy spędzać z ludźmi, którzy są dla nas najważniejsi. Zwykle są to ludzie najbliżsi. Warto przeanalizować, czy faktycznie tak jest. Bywa, że nasz czas porywa człowiek, który po prostu spontanicznie się pojawił.

Oferta spotkania z miłym człowiekiem zawsze jest atrakcyjna. Nie zawsze jest korzystna dla naszego rozwoju. Poza tym czas, który zostaje wykorzystany przez spontanicznie pojawiające się osoby, nie może być już przeznaczony dla bliższych znajomych lub rodziny.

Każdy ma inny czas dla innych

Każdy z nas ma inną sytuację życiową. W zależności od wieku, od sytuacji mieszkaniowej, pracowniczej i finansowej mamy inne priorytety. Również od sytuacji rodzinnej zależy to, którzy ludzie są dla nas najważniejsi. Pomyśl o swoich kręgach znajomych. W jaki sposób planujesz czas dla innych? Podziel się w komentarzu tym, czy masz jakieś powody do zmiany w tej kwestii. Będę wdzięczna za każdy komentarz.

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu