Jak zmienić swoje życie, szybko czy powoli

Jak zmienic swoje zycie

Rozmawiałam z dwiema osobami o tym, co musiałoby się stać, żeby zdecydowały zmienić swoje życie. Z naszych rozmów wywnioskowaliśmy, że przychodzi w życiu każdego człowieka taki moment, kiedy chcemy coś zmienić. Jednak niewygoda powstałej sytuacji nie jest na tyle dokuczliwa, aby posunąć się do radykalnej zmiany. To znaczy, że próg bólu, spowodowanego ciężką sytuacją nie został jeszcze osiągnięty.

Najlepsze książki biznesowe znajdziesz na OSMPOWER.pl

Dlaczego chcesz zmienić swoje życie?

Przykłady uciążliwych sytuacji bywają różne. Wśród postanowień noworocznych często spotyka się rzucanie palenia, wprowadzenie większej samodyscypliny, zerwanie kontaktu z toksycznymi osobami i wiele wiele innych. Wszystkie z tych rzeczy mają dwie wspólne cechy:
1. są uciążliwe,
2. jednocześnie nie jesteś w stanie im odmówić.
Dlatego zgadzając się kolejny raz na coś, czego nie chcesz – robisz sobie każdego dnia małą krzywdę. Taka niby mała krzywda po pewnym czasie może przeobrazić się w coś nie do zniesienia.

Próg Twojego bólu

Kiedy Twój ból i irytacja sięgnie zenitu i osiągniesz wspomniany prób Twojego cierpienia – możesz poczynić zdecydowane kroki w kierunku poprawy sytuacji. Nie zawsze taka próba prowadzi do radykalnej zmiany. Bywa, że zmienisz coś na chwilę. Zmienisz na tyle, że przestanie Cię to „coś” uwierać aż tak bardzo, żeby ból był mocno odczuwany.

Co możesz zrobić, żeby nie marnować czasu na osiągnięcie odpowiedniego poziomu wkurzenia? Z jednej strony czekanie na ten moment może dać Ci większą skuteczność i trwałość zmiany. Z drugiej strony marnujesz czas, bo mógłbyś już wieść życie, jakie Ci się marzy. Lub przynajmniej życie bez uciążliwego problemu.

Jak zmienic swoje zycie

Problemem są generalnie negatywne nawyki. Były one nabywane z czasem, dlatego prawidłowym byłoby odsuwać je od siebie powoli. Tak naprawdę jest to sprawa bardzo indywidualna. Są osoby, które z dnia na dzień potrafią zmienić swoje przyzwyczajenia. Są też takie, które obawiają się drastycznej zmiany, a raczej tego, że nie podołają wyzwaniu.
Z pomocą followingu możesz dopasować tempo swojej zmiany do Twoich preferencji w tym zakresie.

Jak możesz radzić sobie ze zmianą?

W jaki sposób możesz się zmierzyć z nową sytuacją, aby było to skuteczne? Jak zmienić swoje życie skutecznie? Przede wszystkim należy zacząć od impulsu do zmiany. Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie najlepszym bodźcem sprzyjającym temu, żebyś zaczął myśleć o zmianach w Twoim życiu.

Jeśli nie jesteś dostatecznie zdenerwowany tym, co jest w obecnie dla Ciebie niewygodne, co chcesz zmienić to możesz poczekać. Żeby mieć więcej siły woli, poczekaj aż zdenerwujesz się bardziej lub sam doprowadzić do tego, żeby negatywnego czynnika było w Twoim życiu więcej.
Mówiąc potocznie warto czasem „przegiąć pałę”, „przeciągnąć strunę”, żeby coś wystrzeliło, żeby poczuć wewnętrzną eksplozję gniewu, co doprowadzi Cię do zdecydowanego kroku w kierunku zmiany.

Czy jesteś gotów na zmianę?

Możliwe, że akurat Ty nie musisz czekać na maksymalne emocje i już od dzisiaj powoli wprowadzisz plan naprawienia Twojej trudnej sytuacji. Za pomocą małych kroków, dając sobie także dni wolne od walki ze samym sobą. Część Twojego mózgu będzie ciągnęła Cię wstecz do starych nawyków, dlatego małymi krokami możesz go przechytrzyć.

Niezależnie od tego, czy lubisz przeprowadzać szybkie czy wolne zmiany warto oprzeć się na wsparciu osoby Tobie życzliwej. Takiej, która nie tylko wesprze Cię dobrym słowem dodając otuchy w walce z nawykiem, ale też takiej, która przypomni Ci w chwili słabości o tym, jak będzie znowu źle, jeśli się zatrzymasz.
Niezaprzeczalnie odpowiednie wsparcie daje duże prawdopodobieństwo wzmocnienia Twojej wytrwałości niezależnie od metody jaką wybierzesz do Twojej zmiany.

Pierwotna wersja tego artykułu dostępna jest na moim starym blogu. Tutaj musiałam wiele zmienić, żeby było zgodnie z zaleceniami SEO.

Jedna myśl w temacie “Jak zmienić swoje życie, szybko czy powoli”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu