Pewność siebie, co oznacza?

Miałam pisać artykuł o pewności siebie , trochę mi się to pomieszało z poczuciem własnej wartości. Później pomyślałam, że właściwie te dwie rzeczy są ze sobą bardzo powiązane.
Pewność siebie

Pewność siebie
autor Moose Photos

Jeśli masz poczucie wysokiej własnej wartości, to automatycznie jesteś pewny siebie. Ciężko jest to zmierzyć, ale najlepiej sam to oceniasz w swojej skali. W końcu to Twoje własne poczucie.

Tak czy inaczej, jeśli chcesz zmierzyć i ocenić swoje poczucie własnej wartości czy swoją pewność siebie, musisz wiedzieć jedną rzecz. Wartości te niekoniecznie są stałe nie tylko na przestrzeni Twojego życia. Te wartości mogą się zmieniać nawet w ciągu jednego dnia zależnie od okoliczności wewnętrznych i zewnętrznych.

Pewność siebie w warunkach
autor Andre Furtado

Zanim usiadłam do pisania tego artykułu, przeczesałam kawał internetu o poczuciu własnej wartości i o tym, jak budować pewność siebie. Jednak po przepełnieniu głowy tymi informacjami, stwierdziłam, że po prostu polecę Ci jeden hit, który znalazłam w gąszczu informacji. Klaudia Pingot nagrała film o budowaniu własnej wartości w 7 minut.

Wiadomo, że człowiek nie zmienia się z dnia na dzień. Takie cechy, jak poczucie własnej wartości buduje się latami. A tu niespodziewanie okazuje się, że kilkuminutowe ćwiczenie może Ci szybko uświadomić, że wszystko już masz. To znaczy, że już teraz, dzisiaj możesz poczuć, ile jesteś wart dzięki jednemu ćwiczeniu. Obejrzyj film Jak zbudować poczucie własnej wartości w 7 minut i podziel się Twoimi wrażeniami w komentarzu poniżej.

Zobacz także Jak ćwiczyć silną wolę.

Dzisiejszy artykuł wyszedł mi trochę za krótki, więc dopisuję brakujące 72 wyrazy. Jednak film, który poleciłam wyżej uzupełnia doskonale treść tego artykułu, dlatego nie ma sensu się powtarzać. Jeszcze raz zapraszam do sekcji „komentarze”. Dziękuję za Twoje zaangażowanie – jest ono dla mnie bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu