Planowanie Dnia, Realizuj Plan Skutecznie!

Planowanie dnia to niby prosta rzecz, ale jeśli wiesz, co sprawi, że go ZREALIZUJESZ, to aż chce Ci się planować. Skuteczne planowanie dnia…

Dzisiaj zajrzałam na ogarniamsie.pl, gdzie planowanie dnia było również umiejscowione poprzedniego dnia wieczorem. Często spotyka się taką zasadę. Ostatnio odkryłam na jednym z blogów metodę, w której po napisaniu planu, czytasz go sobie na głos. Zobacz, jakie są tego zalety.

Planowanie Dnia i Wizualizacja Realizacji Planu

Dzisiaj przeczytałam również o tym, żeby sobie taki plan prześledzić w wyobraźni. Czyli chodzi o to, żeby poprzez wyobrażenie przeżyć ten jutrzejszy dzień. Będzie to elementem kreacji Twojej rzeczywistości.

Planowanie Dnia Wyobrazenie

Planowanie Dnia Przez Dzielenie Go Na Pół

Przeczytałam dzisiaj również, że jest metoda dzielenia dnia na pół. Planujesz sobie zadania i umieszczasz je w pierwszej połowie dnia. Druga część dnia jest przeznaczona dla Ciebie, tzn. na bardziej przyjemne czynności niż praca i realizacja celu.

Planowanie Dnia Czas Dla Siebie

W zależności od Twojego trybu funkcjonowania połowa dnia może przypadać np. o godz. 16-ej. Ja dla przykładu zimą wstaje zwykle późno. To znaczy godzina 8-10 rano to dla mnie w dalszym ciągu noc. Budzę się około 12-15-ej. Za to prawie cała noc stanowi drugą połowę mojego dnia.

Planowanie Dnia To Proces

Według ogarniamsie.pl dobrze jest zrzucić na papier (lub cyfrowo) wszystko, co masz do zrobienia. Następnie wybierasz z tej listy po kolei:

W pierwszej kolejności musisz wypisać zadania, które trzeba wykonać o konkretnej godzinie. Następnie wybierasz z listy ogólnej trzy rzeczy najważniejsze, czyli takie, które przybliżą Cię do celu. Elementy te są do wykonania w pierwszej połowie dnia, czyli do 15-tej lub też do 18-tej, w zależności od Twojego trybu życia. Warto przypisać je również do określonej godziny. Wtedy masz więcej motywacji, żeby robić coś już, a nie później. Pomiędzy te główne zadania możesz wrzucić mniejsze i mniej ważne drobiazgi.

Drugą połowę dnia przeznacz dla siebie. Zadbaj o siebie, zrób coś co lubisz, ciesz się życiem bez pośpiechu.

Planowanie Dnia Relaks Na Basenie

Planer Zawsze Pod Ręką

Jak już masz zaplanowany dzień i prześledzisz go w wyobraźni, to warto mieć ten harmonogram zawsze pod ręką. Na stronie ogarniamsie.pl możesz pobrać bezpłatnie planer, który pomoże Ci w Twoim planowaniu.

Natomiast, jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie planowania i followingu, sprawdź czy są jeszcze dostępne tutaj: KONSULTACJE W PREZENCIE

Podziel się w komentarzu, jak Ty się ogarniasz?
Dziękuję, cieszy mnie każdy komentarz

Artykuł napisany został na podstawie Live https://youtu.be/LrqkGLDqUkw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz prezent

40 Sposobów Kreowania Wolnego Czasu